Wadi Rum Jordánsko

Také nazývané jako Mars na Zemi. Je to malebné údolí ležící na jihu Jordánska, 70 kilometrů severně od pobřežního města Aqaba. Wadi Rum Jordánsko je nejnavštěvovanějším turistickým místem v Jordánsku a turisté pocházejí z celého světa, aby viděli toto přirozené místo. Místo vytvořeno přírodou, která je považována za jednu z nejkrásnějších a úžasných pouští na světě.

Domů » Zajímavosti » Wadi Rum

Mars na Zemi

Wadi Rum Jordánsko je rájem pro milovníky přírody s přítomností vysokých hor s nadmořskou výškou přes 1800 metrů. Vzhledem k tomu se hotely nemohou v této přírodní rezervaci vybudovat, nabízí se v turistických táborech jídlo a další služby. Hosté zde mohou strávit noc i zažít beduínské večery.

Poušť Wadi Rum je posedlost milovníků dobrodružství, jízda na koni, jízda velbloudů, safari džípy 4 x 4, lezení, let balonem a pěší turistiku. Toto je ohromné, nadčasové místo, prakticky nedotčené lidskostí a ničivými silami. Zde je větrné počasí, které vyřezalo impozantní, stoupající mrakodrapy, elegantně popsané T.E. Lawrence jako „obrovský, opakující se a podobný Bohu …“

Bludiště monolitických skalních útvarů se vynořuje z pouštní dlažby do výšky 1 750 m, což vytváří přirozenou výzvu pro vážné horolezce. Turisté si mohou vychutnat klid nekonečných prázdných prostorů a prozkoumat kaňony a vodní díry, aby objevili 4000 let staré skalní kresby a mnoho dalších velkolepých pokladů, které jsou v této obrovská pouštní oblasti. Také známý jako „údolí měsíce“ to je místo, kde princ Faisal Bin Hussein a T.E. Lawrence založil své sídlo v průběhu arabské vzpoury proti Osmanům během první světové války. Jejich využití je vlastně vtažené do historie této úžasné oblasti. Existuje několik možností jak prozkoumat Wadi Rum.

Jak prozkoumat Wadi Rum Jordánsko

Návštěvníci by měli navštívit turistické centrum, kde si kromě zařízení pro návštěvníky mohou pronajmout vozidlo 4x4 společně s řidičem / průvodcem a poté jezdit po dvou nebo třech hodinách do oblasti Wadi, aby prozkoumali některé z nejznámějších míst. Alternativně si mohou najmout velblouda s průvodcem. Doba trvání cesty může být předem uspořádána prostřednictvím Turistického centra, stejně jako pobyt pod hvězdami v beduínském kempu. Mohou si pochutnat na tradičním jídle z táboráku doprovázenou arabskou hudbou. Po dohodě jsou k dispozici různé exkurze k dispozici – např. výlet na Burdah Rock Bridge, nejvyšší ve Wadi Rum, přes sedm pilířů moudrosti a mnoho dalších zajímavých památek. Celodenní výlet autem nebo jednodenní výlet velbloudů.

Existuje mnoho alternativních tras a informací, které naleznete u svého cestovního operátora nebo z turistického centra na místě. Beduínští lidé, kteří obývají tuto oblast, si stále zachovávají svůj polo komunikační životní styl. Jsou pohostinní a nabízejí návštěvníkům přátelské přivítání, často je vyzývají, aby si k nim sedli a vychutnali si kávu nebo dokonce i jídlo.

Pro zajímavost – Wadi Rum Jordánsko:

Wadi Rum a Petra, jsou místa, kde se natáčejí a natáčely jedny z nejznámějších filmů.

Lawrence z Arábie 1962, Královna pouště 2015, Marťan 2015 , Rudá planeta 2000, The Last Days on Mars 2013, Prometheus 2012, Rogue One: A Star Wars Story 2016, Indiana Jones and the Last Crusade 1989, Transformers: Revenge of the Fallen 2009.

Relax a Mrtvé moře

Nezapomenutelný zážitek vám připraví Mrtvé moře, které vás bude nadnášet, léčit a zároveň možná i trochu pálit – obsahuje desetkrát více soli než jiné moře…
Mrtvé moře