Mrtvé moře Jordánska

Nezapomenutelný zážitek vám připraví Mrtvé moře Jordánska, které vás bude nadnášet, léčit a zároveň možná i trochu pálit. Obsahuje desetkrát více soli než jiné moře. Na vaší pokožce zanechá jemný mastný film a příjemný pocit z toho, že jste pro sebe udělali něco dobrého. Zážitek z pobytu u Mrtvého moře ještě umocníte když si dopřejete zábal z přírodního bahna Mrtvého moře. Léčí celulitidu ale také povzbuzuje krevní oběh. To všechno si můžete užít jak během několikadenního pobytu, nebo jenom jako zpříjemnění poznáváním Jordánska.

Domů » Zajímavosti » Mrtvé moře

Nejnižší místo na Zemi.

Je to uzavřené slané moře, které se nachází 36 km od Ammánu na hranici mezi Jordánskem, Palestinou a Izraelem. Je to nejnižší bod na povrchu Země, kde hladina dosáhne některé z jejích pláží asi 400 metrů pod hladinou moře. Šířka moře dosahuje 17 km, délka je asi 70 km  a celkový prostor je 650 km2. To je za posledních čtyřech desetiletích méně než 35% a moře charakterizované vysokým podílem soli 34,2%, což představuje koncentraci devítinásobku normálních mořských solí.

Mrtvé moře Jordánska, má slunné počasí po celý rok, kromě suchosti vzduchu. Srážky v oblasti jsou velmi nízké, zatímco průměrná teplota v létě je mezi 32 a 39 stupňů, v zimě je mezi 20 a 23 stupňů s nízkým podílem vlhkosti 35%. Koncentrace kyslíku ve vzduchu v oblasti je nejvyšší na světě, protože je nejnižším bodem. Procento kyslíku je 36%, zatímco celkový podíl dosahuje 26%.

Mrtvé moře Jordánsko

Mrtvé moře Jordánsko

Oblast má dobrou infrastrukturu a turistické atrakce s investicemi do cestovního ruchu a rozvoj mezinárodních hotelových služeb kategorií tři, čtyři a pět hvězdiček, s vybavením a rekreačními zařízeními, kluby, restauracemi a kongresovým centrem a celosvětovými výstavami a tyto investice se vrátili do Jordánského království v roce 2012 asi 128 milionů. Mrtvé moře je považováno za jednu z hlavních oblastí medicínského cestovního ruchu ve světě díky svým jedinečným klimatickým charakteristikám a minerálním bohatým vodám pro léčbu mnoha nemocí, zejména kožních onemocnění a artritidy. Mrtvé moře bylo vybráno jako globální centrum pro léčbu mnoha kožních onemocnění Světovou zdravotnickou organizací. Většina hotelů postavených na pobřeží Mrtvého moře poskytuje služby fyzioterapie založené na přirozených vlastnostech oblasti bez použití všech chemických léčiv.

Petra Zajímavosti v Jordánsku

Skalní město Petra

Petra je považována za nejznámější a nejkrásnější zajímavosti v Jordánsku, které se nachází asi 262 km jižně od Ammánu a 133 km severně od Aqaby…