Maain vodopády

Komplex Hammamat Maain vodopády se nachází ve městě Wadi (což znamená údolí v arabštině) Zarqa. Najdete zde mnoho pramenů a vodopádů s minerály. Je to jako malá oáza s mnoha flóry a fauny. Voda vede přes malé řeky směrem k Mrtvému ​​moři. Vzhledem k vysoké hladině minerálů ve vodě je příznivý vliv na vaše zdraví, který je již dlouho znám.

Domů » Zajímavosti » Maain vodopády

Maain vodopády

Dokonce i Římané navštívili tuto oblast a koupali se v bazénech.

Průměrná teplota pramenů leží mezi 45 a 60 stupni Celsia. Komplex nabízí několik zařízení, jako je Evason Ma’in Six Senses Resort, kavárny, lázně a dokonce i mešitu.

Pro děti je tu speciální rodinný vodopád s malými bazény, kde si i ty nejmenší děti mohou užívat!

Zarqa Ma’in (biblické Belemounta), 58 km jižně od Amánu a 120 metrů pod hladinou moře, jsou termální minerální horké prameny a vodopády, kde se říká, že Herodes Veliký se koupal v léčivé vodě a tam, kde lidé přišli tepelné ošetření nebo jednoduše vychutnat si teplé namáčení od dob Říma.

Nyní se obnovuje a přestavuje jako komplexní lázeňská a přírodní klinika poskytující léčbu osobám s kožními chorobami, problémy s oběhem krve a kostí, kloubů, bolesti zad a svalů. S 4-hvězdičkovým hotel, volný čas, koupání a léčebné zařízení.

Návštěvníci Mrtvého moře by měli také využít další nedaleký zázrak, Hammamat Maain vodopády (Ma’in Hot Springs). Oblíbená jak pro místní obyvatele, tak s turisty, jsou prameny umístěny 264 metrů pod hladinou moře v jedné z nejúžasnějších pouštních oáz na světě.

Nachází se v tomto nádherném místě, je tam 97 pokojů Evason Ma’in Hot Springs & Six Senses Spa, které nabízejí širokou škálu profesionálních služeb včetně bahenních zábalů, hydromasážních van a sprch, podvodních masáží, bahenních mask pro obličej, elektroterapie a kosmetických procedur.