Mapa Jordánska

Domů » Jordánsko » Mapa Jordánska

Mapa Jordánska

Mapa Jordánska a její podrobnější popis. Najdete v ní místa s různými turistickými zajímavostmi a atrakcemi, která stojí za zhlédnutí. I když se může zdát mapa Jordánska poněkud prázdná, tato země má turistům mnoho co nabídnout.

Jordánsko mapa, Mapa Jordánska

Vysvětlení a popis mapy Jordánska

Mapa Jordánska je dobrou pomůckou pro orientaci. Jordánsko sousedí na severu se Sýrií, na severovýchodě s Irákem, na východě a na jihu se Saudskou Arábií a na západě s Izraelem.

Oficiální název zní Jorádnské hášimovské království. Jordánsko je konstituční monarchií, hlavou státu je král Abdullah bin Al-Hussein (Abdullah II.)

Rozloha státu je 89.206 km2 (je jen o něco málo větší než Česká republika). Žije zde asi 10.24 miliónů obyvatel. Národnostní složení je tvořeno z 90% Araby. Hlavním náboženstvím je islám, 6% křesťani. Úřední jazyk je arabština a angličtina.

Jordánsko je součástí pozemního mostu spojujícího Evropu, Afriku a Asii a v minulosti bylo svědkem nespočetných příchodů a odchodů mnohých armád. Na území Jordánska zanechali stopy po své přítomnosti Řekové, Římané, muslimové, křesťané a mnozí další. Jordánsko je proto skutečnou pokladnicí doslova tisíců archeologických lokalit a ruin.

Místa, která stojí za to navštívit a která jsou vyznačena na mapě:

Hlavní město Ammán – je skrz na skrz moderním městem země a úctyhodná rychlost ekonomického rozvoje znamená, že chudoba je spíše výjimkou než pravidlem. Přitažlivost hlavního města je dána jeho polohou uprostřed strmých pahorků a přítomností největšího archeologického muzea v zemi. Také těmi nejlepšími restauracemi na celém Blízkém východě.

Směrem na sever od Ammánu najdeme zachovalé římské město Jerash, hrad Ajloun, který byl arabskou odpovědí na křižáckou invazi. Dále Um Qais usazený na dramatickém výběžku s výhledem na Galilejské moře a Pella, kam jeruzalémští křesťané uprchli před římskou perzekucí v 1. století našeho letopočtu.

Madaba se stala významným křesťanským sídlem a regionálním centrem mozaikového umění během byzantské éry. Najdete nejstarší známou mapu na Blízkém východě, vyrobenou z milionů mozaikových kamínků položených na podlahu kostela.

Nejvýznamnějšími z náboženských lokalit je Místo křtu Ježíše na břehu řeky Jordán a hora Nebo, z níž Mojžíš zahlédl Zemi zaslíbenou a na níž zemřel.

Umaydská dynastie vystavěla řadu útočišť v jordánské poušti, kterým se nyní přezdívá „pouštní hrady„. Nejznámnější z nich jsou lázně Qusayr Amra, zahrnující unikátní sbírku fresek s přírodní erotickou tématikou.

O staletí později se v jižním Jordánsku objevili křižáci, kteří vystavěli obrovité hrady Karak a Shobak.

„King‘ s Highway“ Královská cesta, nejmalebnější ze všech hlavních dopravních komunikací spojující na své cestě mezi severem a jihem farmářská městečka a města jižního Jordánska.

Petra – hlavní Jordánská atrakce, okouzlující 2000 let staré město vytesané do červeného pískovcového údolí ukrytého za bariérou horských vrcholků na jihu země.

V Jordánsku je rozmanitá a překrásná příroda. Cestou na jih do Wadi Rum, se svými strmými skalními útesy a rudým pískem, se rozprostírá poklidná přírodní rezervace Dana. Nabízí úžasné příležitosti pro pozorování ptactva a dalších živočichů.

Chráněné Wadi Mujib je rozsáhlým kaňonem, na svém vrcholku 4 km širokým, který se zužuje do vysoké skalnaté rokle ukrývající řeku plynoucí k úžasnému slanému Mrtvému moři.

V neposlední řadě, nejméně významnou atrakcí v Jordánsku jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a pro potápění nabízené korálovým útesem Rudého moře lemujícím Aqabu.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...