Bezpečnost v Jordánsku

Domů » Jordánsko » Bezpečnost v Jordánsku

Jordánsko je velmi bezpečná země.

Bezpečnost v Jordánsku. Jediný fenomén, který můžete pozorovat při cestě do Jordánska, by měl stačit k tomu, abyste se přesvědčili, že země je ve skutečnosti velmi bezpečné místo, i přes předsudky. Projděte se Petrou v noci nebo velmi brzy ráno a všimnete si, že obchodníci nechávají sklady mimo své prostory nehlídané. To by bylo absurdní v České republice.

Abdali Amman Bezpečnost v Jordánsku

Bezpečnost v Jordánsku a potenciální nebezpečí

Nejprve je třeba upustit od předpojatých pojmů: Jordánsko je velmi bezpečná země. To samozřejmě neznamená, že se můžete pohodlně procházet s peněženkou, která vám samozřejmě visí ze zadní kapsy kalhot. Je však extrémně vzácné, že se někdo stane obětí krádeže nebo agrese při návštěvě Jordánska. Na turistických místech, jako je Petra, jsou naopak pokusy o podvody a rip-offy každodenní zkušeností turistů. Zdá se, že neexistuje konec imaginace a vynalézavosti drobných delikventů.

Pokud jste žena, nebudete mít větší riziko, než kdybyste byla mužem, i když jste sami a bez doprovodu. Pokud jste však žena sama a zjistíte, že jste přehnaně příliš oblétaná tzv. pick-up umělecem, řekněte jim, že je váš manžel nedaleko nebo řekněte slovo „policie“. Pokud to nefunguje, jen se k někomu vůbec přiblížte na ulici a dejte jim vědět, že vás člověk obtěžuje. On pak rychle odejde.

Ačkoli krádež je v Jordánsku extrémně vzácná, aby se zabránilo tomu, že se stanete výjimkou, která dokazuje pravidlo, jednoduše se vyvarujte přilákání nepřiměřené pozornosti. Bezpečnost v Jordánsku je na velmi nízké úrovni.

Měli byste navštívit Jordánsko, protože je to úžasné a má co nabídnout cestujícím. Jordánsko má historii, kulturu, zříceniny a přírodní zázraky zabalené do malé země s velkou infrastrukturou. Lidé jsou přátelští, přivítající a dychtiví vám ukázat to nejlepší z jejich země.

Jordánské království usilovně usiluje o zachování stability své země a udržuje ji pro turisty bezpečným místem. Je velmi důležité si uvědomit, že většina lidí v části světa jsou jen lidé. Jen lidé jako vy, pracující na živobytí, pracují tak, aby jejich děti mohli mít lepší život a práci, aby mohli žít své sny.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...