Výlety v Jordánsku

Nebaví vás pouze ležet na jednom místě? Využijte našich služeb. Nabízíme jednodenní výlety v Jordánsku, které mohou být pro vás řešením. Jordánsko má hodně co nabídnout.

Domů » Výlety

Výlety v Jordánsku

Můžete zažít pravý život beduínských nocí, tajemné hrobky od poslední křížové výpravy nebo Wadi Rum, který je přímo známý jako Mars na Zemi a samozřejmě Mrtvé moře s nejnižším bodem na světě a dokonalým místem pro rozmazlovaní. Když se položíte na vodu Mrtvého moře, bude vás nadnášet díky své hustotě soli ve vody. Pak když se podíváte vzhůru na nebe a objeví se v tom kvanta hvězd, bude se obloha zdát jako ta největší, jakou jste kdy viděli. Je to kouzelná zkušenost, která zcela doslova vzbudí všechny vaše smysly. Blikající světlo odrážející Mléčnou dráhu na hlavou. Intenzitu přítomnosti vám také nabídne skalní město Petra, které je jedno ze 7 divů světa s krásnými růžovými kameny. Nechte se unést v její magii… Nemůžeme vám říci, jak úchvatné to je, musíte to prostě zažít sami.

Návštěva Jordánska vám také umožní poznat náklonnost místních lidí, jelikož Jordánsko je jedna z nejpohostinnějších zemí na světě.

Nabídka možných výletů:

Zajímají vás jednodenní výlety v Jordánsku pro krátkodobé návštěvy či jako přídavek k vašemu pobytovému zájezdu? Chtěli byste zažít a vidět více? Naše služby k výletům mohou zahrnovat asistenci, dopravu, tlumočení, průvodcovství a mnoho dalších…

Jednodenní výlety z Ammánu

1- Celodenní výlet Ammánem

(výlet po městě a nakupovaní)

2- Historický výlet Ammán a Jerash

(Citadela v Ammánu a římské město Jerash)

3- Madaba – Hora Nebo – Mrtvé moře

(Madaba známe místo pro své mozaiky – Hora nebo, místem odpočinku proroka Mojžíše – Mrtvé moře s možností koupaní)

4- Madaba – Hora Nebo – Bethany

(Madaba známe místo pro své mozaiky – Hora nebo, místem odpočinku proroka Mojžíše – Bethany, místo křtu Ježíše)

5- Relax u Mrtvého moře

(celodenní relax u Mrtvého moře s koupáním)

6- Jednodenní výlet do Petry

(celodenní prohlídka Petry)

7- Pouštní hrady

(pouštní hrady – Ammán s prohlídkou města)

Denní výlety z Ammánu

Jednodenní výlety od Mrtvého Moře

1- Jednodenní výlet do Petry

(celodenní prohlídka Petry)

2- Historický výlet Ammán a Jerash

(Citadela v Ammánu a římské město Jerash)

3- Madaba – Hora Nebo 

(Madaba známe místo pro své mozaiky – Hora nebo, místem odpočinku proroka Mojžíše)

4- Madaba – Hora Nebo – Ammán

(Madaba známe místo pro své mozaiky – Hora nebo, místo odpočinku proroka Mojžíše – Ammán s prohlídkou města)

 

Denní výlety od Mrtvého moře

Jednodenní výlety z Aqaby

1- Jednodenní výlet do Petry

(celodenní prohlídka Petry)

2- Madaba – Hora Nebo – Mrtvé moře

(Madaba známe místo pro své mozaiky – Hora nebo, místem odpočinku proroka Mojžíše – Mrtvé moře s možností koupaní)

4- Dobrodružství ve Wadi Rum

(projížďka na korbě jeepu 4x4 po okolí Wadi Rum)

5- Relax u Mrtvého moře

(celodenní relax u Mrtvého moře s koupáním)

 

Denní výlety z Aqaby

Nabídka služeb pro výlety v Jordánsku

1- pronájem jeepu 4x4 (pro 6 osob ve Wadi Rum)

2- velbloud 1 hod. (Wadi Rum)

3- jídlo v místních restauracích

4- místní průvodce

5- čtyřkolky 

6- auto s řidičem

7- plavba na lodi s obědem (Aqaba)

8- let balónem (Wadi Rum)

9- kurzy potápění i s certifikátem (Aqaba)

10- letištní asistence –  z / na letiště

 

Jednotlivé trakce a výlety v Jordánsku

Petra

Petra je jedním z nejoblíbenějších míst na světě. Podívejte se na téměř každý seznam cestovatelů a Petra v něm určitě bude, protože je to opravdu úžasné místo. Ale Petra je mnohem víc než jen obdivovaná a známá státní pokladna, najde zde mnohem více. 

Váš jednodenní výlet začne v návštěvnickém informačním centru a pak následuje trasou do Siq, legendárního kaňonu, kde si turisté získávají své první pohledy na státní pokladnu. Budete pokračovat v procházce kolem státní pokladny, návštěvou královských hrobů a římských zřícenin. Ti, kteří mají dostatek času a dostatek energie, mohou pokračovat do kláštera na vrcholu, jako další památka, která soupeří se státní pokladnicí v jeho nádheře. Existuje mnoho dalších bočních výletů a zajímavých míst, které můžete vidět v Petře, stejně jako možná jízda na velbloudu, koních či oslech, pokud si budete přát.

Mrtvé moře

Užijte si hluboce odpočinkový den v krásné lokalitě Mrtvého moře. Být ve vaně s mineráli bohatém bahně, ležet jako plovák na bohaté a terapeutické slané vodě, nebo jen vychutnat slunce a ocenit pohledy na tuto jedinečnou krajinu kolem vás.
V jednom z letovisek Mrtvého moře si můžete předem rezervovat další léčebné procedury a masáže, abyste si odpočinuli na ještě hlubší úrovni. Konečně, pohodlné klimatizované vozidlo vás dopraví až ke dveřím.

Ammán

V Ammánu můžete navštívit Citadelu s vynikajícími rysy římského chrámu Herkula a palác Umayyad. Můžete také navštívit Ammanovo římské divadlo, které se datuje k 2. století, má sedadla asi pro 6 000 lidí a je postaveno na svahu. Po odpoledni si můžete vychutnat Ammanův trh a centrum města, kde se vydáte do obchodu s látkami, příslušenstvím, najdete starožitnosti mezi elektrickými zařízeními a starým nábytkem, zlata a stříbra, najdete všechny druhy zeleniny, ovoce, masa, bylin, koření a chleba.

Wadi Rum

Existuje několik různých způsobů, jak se dostat přes duny a údolí Wadi Rum. Ať už dáváte přednost jízdě na korbě Jeepu, nebo na hřbetu velblouda či chůzí, tak budete potřebovat průvodce, který vás provede a vše ukáže. Rezervace organizované prohlídky je vaší nejlepší cestou k zajištění snadnosti a spolehlivosti.

Výlety na korbě jeepú jsou nejúčinnějším způsobem, jak vše vidět, a čas prohlídky se pohybuje v rozmezí od dvou hodin až po celý den. Můžete si také objednat jízdu na velbloudu. I když toho tolik neprocestujete, jako ve voze 4x4, tak je to zábavný a nezapomenutelný zážitek, který je pro daný region jedinečný. Pěší turistika je také neuvěřitelně populární možností pro cestování a turistiku po Wadi Rum. Od jemných procházek až po pokročilejší výlety a vícedenní výlety. Prozkoumávání okolí pěšky poskytuje odvážnějším turistům intimnější a dobrodružnější zážitek.

Jerash a hrad Ajloun

Vychutnejte si půldenní výlet za návštěvou nejzachovalejšího římského města Jerash a hradu Ajloun, které se nacházejí na severu Jordánska.

Váš průvodce a řidič vás počká v hotelu nebo na předem dohodnutém místě v Ammánu. Následně pojedete asi 40 minut, kde následně navštívíte starobylé město Jerash. Tam strávíte přibližně 2-3 hodiny návštěvou památek. Poté budete pokračovat k navštěvě islámského hradu Ajloun, který je přibližně 1 hodinu cesty od města Jerash. Na hradě strávíte 1-2 hodiny a budete se kochat okolím, než budete odvezeni zpět do Ammánu.

Madaba a hora Nebo

Madaba, je centrum mozaiek v Jordánsku, představující nejstarší známou mapu Středního východu, v řecké pravoslavné církvi. Při této cestě vás vezmeme do školy mozaiek a ukážeme vám, jak skutečné umění bylo vytvářeno před stovkami let.
Druhým cílem vaší cesty bude Mount Nebo, místo kde měl Mojžíš vidět zaslíbenou zem, kde zemřel a byl pohřben. Františkánská péče o svatou zemi zakoupila pozemek a začala vykopávat a obnovovat kostelní a klášterní práci, která přetrvává dodnes.

Místo křtu – Bethany

Nachází se na východním břehu řeky Jordánu, 9 km severně od Mrtvého moře a archeologické naleziště se skládá ze dvou odlišných oblastí: Nazývaný Al-Kharrar, také známý jako Jabal Mar-Elias (Elijah Hill) a oblast kostelíků Svatý Jan Křtitel u řeky. Nachází se v nedotčeném přírodním prostředí a je považováno za místo, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem.
K dispozici jsou římské a byzantské pozůstatky včetně kostelů a kaplí, klášter, jeskyně, které používají poustevníci a bazény, ve kterých se slavily křty, svědčící o náboženském charakteru místa. Místo je křesťanským poutním místem.

Pouštní hrady Jordánska

Ummayjádské pouštní hrady, z nichž prominentní část jsou opevněné paláce nebo hrady v tehdejší provincii Umayyad Bilad Ash-Sham. Většina Umayyadských „pouštních hradů“ je rozptýlena po polosuchých oblastech severovýchodního Jordánska, s několika dalšími v Sýrii, Izraeli a na Západním břehu (Palestina).
Umayyads postavil řadu charakteristických paláců, známých v arabštině jako Qasr. Některé ve městech, ale většinou v polosuchých oblastech, pro některé z důležitých obchodních cest. Hrady byly postaveny zhruba mezi rokem 660 a 750, pod kalify Umayyad dynastie, která určila Damašek jako jejich nové hlavní město v roce 661. Po roce 750 hlavní město se stěhovalo do nově postaveného města Bagdád, a některé z budov nebyly nikdy dokončeny.

Tipy na výlety v Jordánsku

Objevte s námi nezapomenutelné krásy této země a díky svému příznivému klimatu je Jordánsko celoroční destinací. Avšak ideálním obdobím pro návštěvu je jaro (březen – květen) či podzim (září – listopad).

Je zde spousty důvodů proč navštívit právě tuto magickou zemi.

Tipy na výlety v Jordánsku, jako návštěva skalního města Petra, koupání v Mrtvém moři, potápění se v Rudém moři, či zažít noc v beduínském kempu, vše i s potřebnými informacemi najdete na našich stránkách.

Také nás můžete sledovat na faceboku či instagramu.

Důležité informace

Veškeré nabízené zájezdy a výlety v Jordánsku jsou zajištěny a organizovány místní Jordánskou cestovní kanceláří, která je pojištěna proti úpadku, podle místních nařízení.

Pořádané zájezdy se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje.

Výlety v Jordánsku

Výlet do Jordánska

Máte chuť na dobrodružství? Zde je zbrusu nový recept:
1. najděte trek dlouhý 650 km a vyhraďte si na jeho zdolání 36 dní (42 včetně odpočinkových zastávek),
2. vrhněte se bez obav do omračující krajiny Velké příkopové propadliny, zbrázděné mohutnými kaňony, kterou se jednou za čas prožene blesková povodeň a promění všechno v zelený ráj na zemi,
3. přidejte výhledy na nejnižší místo Země (Mrtvé moře) a lokalitu, kde se odehrála biblická katastrofa (Sodoma),
4. seznamte se s divokými květinami rostoucími kolem křižáckých pevnostních hradů,
5. přidejte přiměřenou špetku nezdolného jordánského optimismu a máte to!
Jordan Trail, nejnovější lákadlo malé blízkovýchodní země, otevřený v roce 2017. Vyrazte na tuto epickou trasu nyní, dokud se o ní příliš neví, a užívejte si její výhledy i hluboká údolí.

Tipy pro správnou volbu

1. blízká exotika

2. léčebné a relaxační pobyty u Mrtvého moře

3. velké množství atraktivních míst a různé výlety v Jordánsku

4. celoroční stále příznivé klima

Výlet do Jordánska

Zajímavosti v Jordánsku

Nechte se námi unést k okouzlujícím zážitkům Jordánska, kde byla stvořena historie a vzkvétaly zde dávné civilizace. Zajímavosti Jordánska jsou ovšem skryté a je třeba se za nimi vypravit.

Co dělat v Jordánsku

Zde najdete tipy co dělat v Jordánsku a kam jít, pro ztrávení dovolené v Jordánsku. V pouštním království najdete dostatek zajímavých míst a spousty aktivit, které vás v dobrém slova smyslu šokují.

Naše rodina

Jsme takříkajíc kosmopolitní rodina. Já z ČR, manžel z Jordánska, seznámili jsme se v Austrálii, kde jsme oba studovali. Chceme vám ukázat Jordánsko z jiného pohledu a ukázat vám místní kulturu a zvyklosti.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...

Návštěva Jordánska

Snažíme se ukázat místní kulturu a zvyklosti Jordánska i z jiného pohledu. Není to jen o trávení času v luxusním rezortu, ale umožnit vám i poznat obyčejné lidi této země a nahlédnout tak pod pokličku.

Ammán - Návštěva Jordánska