Ammánské trhy

Ammánské trhy je ideálním místem pro nákup suvenýrů. Na místním tržišti, lze koupit všechno od aromatického koření až po ruční výrobky ze zlata.

Domů » Co dělat » Ammánské trhy

Město Ammán má obrovské množství kaváren a populárních restaurací

Zahrnuje řadu dalších východních a západních restaurací ve stejné obrovské budově a najdete zde také Jeruzalémskou restauraci. Oblíbené restaurace pro cestovatele v Rainbow Street a restaurace Reem Al Bawadi a mlýny Hawa poblíž kruhového objezdu. Oasis také zahrnuje řadu západních restaurací různých úrovních a množství populárních trhů a nákupních středisek.

Luxusní Ammánské trhy a nejdůležitější místa jsou následující

 

Rainbow Street

K přeměně Rainbow Street v Ammánu, Jordánsko, došlo v roce 2007, aby se stala oblíbenou turistickou atrakcí a místem. Je to skvělé místo, kde se můžete dozvědět více o high-endu a blíže o Ammánu. Pojmenování ulice je ve vztahu ke kinu, které zde existovalo téhož jména v této starověké ulici. Ačkoli budova kina byla už dávno odstraněna. Ulice má dlážděné kameny, tzv. kočičí hlavy, a zpomalují rychlost automobilů aby zajišťovali bezpečnější pro chodce. Na obou stranách ulice je řada luxusních butiků, stejně jako najdete divadla, kina, obchody se starožitnostmi a také mnoho kaváren a restaurací. Restaurace zde může být trochu dražší ve srovnání s jinými místy v hlavním městě, ale restaurace zde nabízejí vynikající služby. Ve stejné ulici najdete slavnou restauraci Falafel Jerusalem, kterou zde mnozí uvidí jako nejlepší falafelovou restauraci na světě.

Trh Jara

Je to sezónní trh začínající každý pátek v květnovém měsíci a končí v říjnu a pokračuje vždy ve stejných termínech. Každoročně jej pořádá Asociace obyvatel Jabal Amman. Přitahuje na trh více než deset tisíc návštěvníků denně. Účastníci zde vystavují své výrobky z řemesel jako jsou výšivky, keramika, mozaiky, hrnčířské výrobky, dřevoobrábění, doplňky, mýdla, svíčky, kresby a další, přičemž poskytují prostor k zajištění jídla a dalšího prostoru pro propagaci umění, literatury a hudby organizováním uměleckých výstav a koncertů. Jara trh je otevřen v páteky od května do října, od 10:00 ráno do 10 večer. Během svatého měsíce Ramadánu na trhu je otevřeno čtvrtek a pátek od 9:30 ráno do 1:00 odpoledne.

Bolivar Abdali

Jedná se o vývojový projekt smíšeného využití, který se vyznačuje pěší zónou President Avenue, která má délku 370 metrů, šířku 21 metrů a je obklopen 12 budovami. Najdete zde místa s nádherným výhledem, obchodních zařízení, jako jsou restaurace, kavárny, obchody, tělocvičny, zdravotní střediska a bazény. Zahrnuje také asi 400 luxusních bytů rozdělených do osmi obytných budov provozovaných a řízených společností Hotel Management Rotana, jako „Boulevard“ zahrnuje čtyři budovy o rozloze 30 tisíc m2 kancelářských prostor a inteligentní servis s nejmodernějšími technologickými službami.

Abdali Mall

Komplexní obchodní a zábavní zařízení v rámci projektu „Abdali“ o celkové rozloze více než 227 tisíc metrů čtverečních s mnoha kavárnami, restauracemi, supermarkety a zábavním centrem a také parkování pro 2400 automobilů.
Kromě toho má projekt „Abdali“ ve svých prostorech řadu výrazných zařízení, včetně hotelu a věže Rotana, která dosáhne výšky 188 metrů, což z něj činí nejvyšší věž v Jordánsku a stala se nejvyšší věží Jordánska v rámci projektu „Abdali“ a je v souladu s vedením a vývojem tohoto projektu.

Downtown

Může se zdát, že centrum jordánského hlavního města Ammánu není nejoblíbenější ve srovnání s jinými místy, ale některé centrální oblasti země jsou přeplněné a nečisté. Uvědomte si, že je velmi snadné se ztratit cestou kvůli velkému počtu ulic a Tarjha na mnoha kopcích.
K dispozici je také trh s ovocem a zeleninou, který se nachází za mešitou krále Husajna a v blízkosti trhu se nachází zlatý trh mezi mešitou a zámkem, kde se prodávají všechny druhy šperků.
Hashem je nejznámější restaurace Jordánska, která se nachází v malé boční uličce, prodávající falafel a hummus, fazole a další arabské populární jídlo. Ve stejné oblasti je také několik restaurací, které připravují další arabskou chuťovku Kkabab a Shawerma.
V centru starého města je mnoho obchodů prodávající tradiční Jordánské šátky, suvenýry a mnoho druhů artefaktů, tašek, pirátských DVD a zde jsou ceny vždy obchodovatelné a smluvitelné.

Mecca Mall

V Mecca Mall můžete strávit čas nakupováním, jíst v restauracích rychlého občerstvení nebo si jen vychutnat čas v obchodním centru. Nákupní centrum zahrnuje 490 obchodů, převážně obchodních prodejen dámského oblečení.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...