Příroda a divoká zvěř

V Jordánsku je krásná a bohatá příroda a divoká zvěř. Jsou zde přírodní rezervace, kde můžete vidět již ohrožené živočichy, růžové pouště či podmořský svět.

Domů » Co dělat » Příroda a divoká zvěř

Jordánsko je považováno za bohaté a rozmanité prostředí

Jordánsko má krásnou přírodu. Je velmi rozmanitá – od severních močálů a vřesovišť, přes středozemní kamenitá úbočí s olivovníky, až po krásné skalní útvary pískovcových hor protkané údolími a soutěskami.

Nejnižší bod země je 400 metrů pod úrovní světového oceánu a naopak nejvyšší dosahuje téměř 2000 metrů nad mořem. Na tak malou zemi (Jordánsko je o něco málo větší než Česká republika) je příroda nesmírně bohatá a přírodní krásy určitě návštěvníka Jordánska nadchnou.

Spojené království má přírodní bohatství. Podle biologické rozmanitosti můžeme zde najít různé živé organismy, rostliny i živočišné.

Přírodní rezervace:

Vznikla za účelem ochrany vzácných druhů volně žijících zvířat a jejich ochrany před zánikem.

Dana: Je to kus pozemského ráje. Jedinečnost zelené Bassathy na 308 čtverečních kilometrech půdy Concubine nádhera přírody na jihu Jordánska, kde návštěvník najde klidu a krásy přírody. Rezervace byla založena v roce 1993 poté, co region byl ohrožen dezertifikací hlavních dvou oblasti volně žijících zvířat a čtyři oblasti s rostlinami. Zahrnuje oblasti 38 druhů volně žijících zvířat kromě 197 druhů ptáků a asi 700 druhů rostlin. Ze zvířat zde najdete třeba horské gazely, jezevce, vlky či šakaly.

Shaumari Rezervace: Rezervace byla založena v roce 1975 v blízkosti Modré rezervace u východní pouště o rozloze 22 čtverečních kilometrů. Byla přidělena k obnovení arabského Oryxu, který byl ohrožen vyhubením. Také zde najdete Perského divokého osla či gazelu. Návštěvník si může udělat výlet do Shaumari Safari mezi divoká zvířata a sledovat, zda jsou ptáci a zvířata chráněni.

Přírodní rezervace Mujib: Rezervace se nachází na východním břehu Mrtvého moře o rozloze 220 km2 a žije zde spousta různých druhů zvířat, rostlin a volně žijících ptáků. Rezervace je strategicky důležitá jako bezpečná zastávka pro obrovský počet stěhovavých ptáků, kteří letí každoročně podél Velkého údolí Rift mezi Afrikou a severovýchodní Evropou. V Mujibu je možné vidět následující ptáky: Egyptský sup (Neophron percnopterus), Eurasian griffon (Gyps fulvus). Levant sparrowhawk (Accipiter brevipes), Lesser želva (Falco naumanni), Slaný sokol (Falco concolor), Píseň jarabina (Ammoperdix heyi), Humeova sova (Strix butleri), Saranče (Oenanthe monacha), Blackstart (Cercomela melanura), Arabský blábol (Turdoides squamiceps), Striolovaná vrba (Emberiza striolata), Třeboňka (Bucanetes githagineus), Vrabec z Mrtvého moře (Passer moabiticus), Trýšovitý (Onychognathus tristramii)
Mnoho masožravců také obývají různé vegetační zóny v Mujib, jako jsou pruhovaná hyena a syrský vlk. Jedním z nejdůležitějších zvířat v Mujibu je Nubian ibex, velká koza, která byla ohrožena v důsledku nadměrného lovu.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...