Potápění v Rudém moři

Aqaba je vyhledávaným místem pro potápění v Rudém moři. Obdivujte podmořský život zpoza potápěčských brýlí. Rudé moře proslulo těmi nejúžasnějšími korálovými útesy, které jsou vyhledávány milovníky potápění a šnorchlování.

Domů » Co dělat » Potápění v Rudém moři

Aqaba

Aqaba je nejjižnějšším městem na území Jordánska a zároveň jediným městem v království, které leží na mořském pobřeží. Je proto oblíbenou destinací pro Jordánce, kteří se sem přijíždějí koupat kromě letních měsíců téměř celý rok. Kromě toho je Aqaba také rušným přístavním městem a hraničním bodem pro vstup do Sáudské Arábie.

Pohodlné hotelové pláže pro strávení dovolené, kde můžete trávit čas na rekreaci, plavání, potápění a posezení na slunci.

Více magie zde může být objeveno pod hladinou Rudého moře v Aqabě. Dlouhé zlaté pláže, teplé a křišťálově čisté moře, kde se můžete potápět a objevit nový svět. Prozkoumejte pestré korálové útesy a podmořské zahrady v mořském životě a barevné korálové útesy a obrovské množství mořských živočichů.

Aqaba nabízí celou řadu možností pro plavbu lodí, potápění, plachtění, rybaření, plavání, vodní lyžování, windsurfing nebo jen pro lenošení a opalování v teplých křišťálově čistých vodách.

Potápění v Rudém moři

Rudé moře je nejseverněji položeným tropickým mořem světa. Díky tomu v něm žijí tvorové, které by člověk čekal spíš někde u Austrálie. Celkem v něm žije asi 1000 druhů obratlovců a přes 200 druhů korálů.

Nejkrásnější pláže a zachovalé korály naleznete jižně od Aqabského přístavu, směrem k hranici se Saudskou Arábií.

V této oblasti je pouze pár hotelů a většina pobřeží je volně přístupná nebo přístupná za poplatek. Pláže jsou tak čisté, dlouhé a jejich voda plná zajímavého podmořského života. Přímo ideální a úžasné pro potápění v Rudém moři.

Rudé moře není známé jenom svou relativně vysokou teplotou a tudíž velmi příjemným koupáním po celý rok, ale také bohatým podmořským životem, který nabízí k vidění celou řadu exotických ryb a barevných korálů.

Události

Zde najdete veškeré novinky, právě nabízené zájezdy do Jordánska a události. Vše co se právě děje a může vás zajímat.

8 denní poznávací zájezd

Termín zájezdu 12.10. - 19.10.2019 Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom...

5 denní poznávací zájezd

Termíny zájezdů 30.08. - 03.09.2019 25.10 - 29.10.2019 Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00 zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 Program poznávacího zájezdu do Jordánska: Po příletu do Jordánska vám nabízíme...

Jóga poznávací zájezd – Jordánsko

Termín zájezdu 20.9.2019 – 27.9.2019 Odlet 06:20 Polsko, Krakow / přílet 10:00 Jordánsko, Ammán Program:Jóga a poznávací zájezd Jordánsko Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Chceme udržet osobní a individuální přístup ke každému...