8 denní poznávací zájezd Jordánsko

Termín zájezdu

12.10. – 19.10.2019

Odlet z Prahy 12:35 / přílet do Jordánska, Ammán 17:35

Program poznávacího zájezdu do Jordánska:

Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom udrželi osobní a individuální přístup ke každému klientovi.

To vše proto, že se snažíme se držet hesla:

„Přijeď jako zákazník a odjeď jako přítel.“

Jsme rodina, ve které já (Monika) pocházím z České republiky a můj manžel (Abdul) z Jordánska. Spolupracujeme s Jordánskou CK, ale chceme provést osobně místy, kam se běžně nepodíváte.

S naší pomocí tak budete mít možnost nahlédnout do běžného života obyčejných Jordánců a nasát atmosféru míst, kterými šla historie.

 

01. Den Ammán 

Přílet do hlavního města Jordánska Ammánu. Nocleh v hotelu v Ammánu.

02. Den Jerash – Citadel – Staré město

Navštívíme neuvěřitelně zachovalé římské město Jerash, po zpáteční cestě do Ammánu se zastavíme podívat na historickou Citadelu na pahorku Jabal al-Qala´a, ze kterého uvidíme římské divadlo a Staré město. Ve Starém městě si projdeme uličky se suvenýry a kořením a můžete ochutnat i místní orientální kuchyni. Nocleh v hotelu v Ammánu.

03. Den Madaba – Mount Nebo – Castle Karak

Po cestě do Petry navštívíme město Madaba, které je centrem mozaikového umění, kde najdete nejstarší známou mapu na Blízkém východě v kostele sv. Jiří. Poté se zastavíme podívat do mozaikové školy, která je podporována pro handikepované. Dále pak navštívíme jednu z nejznámějších náboženských lokalit Hora Nebo, z níž Mojžíš zahlédl Zemi zaslíbenou a na niž zemřel. Zde stojí klášterní kostel bohatě zdobený mozaikami a stylizovaným křížem. Přesuneme se také navštívit nejmohutnější a nejpůsobivější pomník křižácké okupace země hrad Karak. Z hradu Karak pojedeme přes známou King´s highway, tzv. Královskou cestou, kde se můžeme zastavit a užít si výhled na přírodní rezervaci Dana. Nocleh v hotelu u Petry.

04. Den  Petra

Čeká nás celodenní prohlídka Petry, která je hlavní atrakcí Jordánska. Projdeme stezkou „Siq“ vinoucí se mezi vysokými skalami do samého srdce hory, která je vstupní bránou do antického města. Na jejím konci se pro nás odhalí nezapomenutelný výhled na nejznámější z památek „Pokladnice“ a na konci celé naši cesty najdeme hrobku obřích rozměrů tzv. „Klášter“.  Nocleh v hotelu u Petry.

05. Den Little Petra – Wadi Rum

Po snídani se projdeme po okolí zvaném „Little Petra“, kde můžete využít pohostinnosti místní beduínů a nechat se pozvat například na šálek čaje. Poté se přesuneme do Wadi Rum, kde zakusíte atmosféru pouště na vlastní kůži. Ideální místo pro dobrodružství ve společnosti strmých horských gigantů, rudých dun a nekonečné tiché prázdnoty. Můžete využít projížďku vozem 4x4 a počkat na západ slunce. Nocleh v kempu ve Wadi Rum.

06. Den Wadi Rum – Aqaba

Východ slunce s projížďkou na hřbetu velblouda je úchvatný zážitek. Po snídani se přesuneme do Aqaby, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Místo s nejkrásnějšími korálovými útesy Rudého moře lemující Aqabu. Aqaba je dalším místem nabízející spoustu restaurací pro ochutnání místní orientální kuchyně. Nocleh v hotelu v Aqabě.

07. Den Aqaba – Mrtvé moře

V neposlední řadě se vydáme z Aqaby k Mrtvému moři, nejníže položené místo na zemi. Není vhodné pro plavání, ale můžete se nechat kolébat a nadnášet hustou neobyčejně slanou vodou. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek a využijte léčebné účinky slané vody a bahna z Mrtvého moře. Nocleh v hotelu u Mrtvého moře.

08. Den Bethany – Odjezd na letiště

Po snídani se před odjezdem na letiště zastavíme v Betánii, které je místem křtu Ježíže a kde žil Jan Křtitel. 

Cena poznávacího zájezdu zahrnuje:
– Ubytování ve 3* a 5* hotelu s polopenzí a ubytování v beduínském kempu ve Wadi Rum s polopenzí
– Transfery dle programu v klimatizovaném autě či autobuse s místním řidičem
– Místní anglicky i česky mluvící průvodce
– Prohlídky a vstupy dle programu
– Jízda ve voze 4x4 a jízda na velbloudu
– Víza a letištní asistence

Cena nezahrnuje:
– Letenky a cestovní pojištění
– Příplatky za výlety a vstupy mimo sjednaný program
– Příplatky za extra služby (např. jednolůžkový pokoj, wellness, změna hotelu, obědy, aj.)

** Poznávací zájezd je zajištěn Jordánskou CK. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami CK, která zájezd organizuje.

Cena poznávacího zájezdu 1420 USD na osobu + transakční poplatek
(Cena pro 6 – 10 os.)

Pro rezervaci nebo další dotazy mne kontaktujte:

Email: monika@poznej-jordansko.com

Facebook: Poznej Jordánsko

Zájezd do Jordánska

Máte zájem o jiný termín, délku pobytu, ubytování, chcete jet pouze se svými přáteli nebo máte jinou představu o svém zájezdu? Není problém. Vytvoříme vám nabídku zájezdu na míru přímo pro vás i s kalkulací.

Pošlete nám poptávkový formulář.

Jordánsko zájezd

Napište nám