5 denní poznávací zájezd Jordánsko

Termíny zájezdů

30.08. – 03.09.2019

25.10 – 29.10.2019

Odlet z Polska, Krakow 06:20 / přílet do Jordánska, Ammán 11:00

zpáteční let odlet z Jordánska, Ammán 18:00 / přílet do Prahy 21:00 

Program poznávacího zájezdu do Jordánska:

Po příletu do Jordánska vám nabízíme pohodovou a rodinnou atmosféru. Naplňujeme zájezd do Jordánska vždy max počtem 14 osob, abychom udrželi osobní a individuální přístup ke každému klientovi.

To vše proto, že se snažíme se držet hesla:

„Přijeď jako zákazník a odjeď jako přítel.“

Jsme rodina, ve které já (Monika) pocházím z České republiky a můj manžel (Abdul) z Jordánska. Spolupracujeme s Jordánskou CK, ale chceme provést osobně místy, kam se běžně nepodíváte.

S naší pomocí tak budete mít možnost nahlédnout do běžného života obyčejných Jordánců a nasát atmosféru míst, kterými šla historie.

 

01. Den Amman – Staré město

Přílet do hlavního města Jordánska Ammánu kde navštívíme historickou Citadelu na pahodrku Jabal al-Qala´a a Staré město. Projdeme si uličky se suvenýry a kořením a můžete ochutnat i místní orientální kuchyni. Nocleh v hotelu v Ammánu.

02. Den Madaba – Mount Nebo – Castle Karak – Petra

Po cestě do města Petra se zastavíme v Madabě, která je centrem mozaikového umění, kde najdete nejstarší známou mapu na Blízkém východě. Jednu z nejznámějších náboženských lokalit Hora Nebo, z níž Mojžíš zahlédl Zemi zaslíbenou a na niž zemřel. Zde stojí klášterní kostel bohatě zdobený mozaikami a stylizovaným křížem. Dále pojedeme navštívit nejmohutnější a nejpůsobivější pomník křižácké okupace země hrad Karak. Z hradu Karak pojedeme přes známou King´s highway, tzv. Královskou cestou, kde se můžeme zastavit a užít si výhled na přírodní rezervaci Dana. Nocleh v hotelu u Petry.

03. Den  Petra – Wadi Rum

Čeká nás celodenní prohlídka Petry, která je hlavní atrakcí Jordánska. Projdeme stezkou „Siq“ vinoucí se mezi vysokými skalami do saého srdce hory, která je vstupní bránou do antického města. Na jejím konci se pro nás odhalí nezapomenutelný výhled na nejznámější z památek „Pokladnice“ a na konci celé naši cesty najdeme hrobku obřích rozměrů tzv. „Klášter“.  Nocleh v kempu Wadi Rum.

04. Den Wadi Rum – Mrtvé moře – Ammán

Wadi Rum, kde zakusíte atmosféru pouště na vlastní kůži. Ideální místo pro dobrodružství ve společnosti strmých horských gigantů, rudých dun a nekonečné tiché prázdnoty. Můžete využít projížďku vozem 4x4 nebo na hřbetu velblouda. Po cestě zpět do Ammánu si uděláme relaxační zastávku u Mrtvého moře, nejníže položené místo na zemi. Není vhodné pro plavání, ale můžete se nechat kolébat a nadnášet hustou neobyčejně slanou vodou. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek a využijte léčebné účinky slané vody a bahna z Mrtvého moře. Nocleh v Ammánu

05. Den Jerash – Odjezd na letiště

Před odjezdem na letiště si ještě uděláme poslední výlet na Jerash, nejzachovalejší místo římské architektury. 

Cena poznávacího zájezdu zahrnuje:
– Ubytování ve 3* hotelu s polopenzí a ubytování v beduínském kempu ve Wadi Rum s polopenzí
– Transfery dle programu v klimatizovaném autě či autobuse s místním řidičem
– Místní anglicky i česky mluvící průvodce
– Prohlídky a vstupy dle programu
– Víza a letištní asistence

Cena nezahrnuje:
– Letenky a cestovní pojištění
– Příplatky za výlety a vstupy mimo sjednaný program
– Příplatky za extra služby (např. jednolůžkový pokoj, wellness, změna hotelu, obědy, aj.)

** Poznávací zájezd je zajištěn Jordánskou CK. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami CK, která zájezd organizuje.

Cena poznávacího zájezdu 800 USD na osobu + transakční poplatek
(cena pro skupinu 6-10 os.)

Pro rezervaci nebo další dotazy mne kontaktujte:

Email: monika@poznej-jordansko.com

Facebook: Poznej Jordánsko

Zájezd do Jordánska

Máte zájem o jiný termín, délku pobytu, ubytování, chcete jet pouze se svými přáteli nebo máte jinou představu o svém zájezdu? Není problém. Vytvoříme vám nabídku zájezdu na míru přímo pro vás i s kalkulací.

Pošlete nám poptávkový formulář.

Jordánsko zájezd

Napište nám